RCTHS

Research Centre for Theory and History of Science

Marek Nagy: Jazykovědci roubují strom vědění & Paweł Korobczak: The Question of a Hidden Ethical Dimension in Martin Heidegger's Thought

Srdečně Vás zveme na další seminář Výzkumného centra pro teorii a dějiny vědy, který se uskuteční 17. března 2014 od 14:30 jako obvykle v RJ-209.

Tentokrát seminář povedou dva hosté. Marek Nagy (Katedra obecné lingvistiky, Univerzita Palackého v Olomouci) bude sledovat motivy při stanovování pozice jazykovědy v dobových systémech vědění a proces utváření identity oboru v přednášce "Jazykovědci roubují strom vědění".

Paweł Korobczak (Institute of Philosophy, University of Wrocław) se v přednášce "The Question of a Hidden Ethical Dimension in Martin Heidegger's Thought" bude věnovat problému Heideggerova odmítnutí etiky.

Abstrakty k tématům najdete přiloženy v letáčku níže.

Attachments:
Download this file (RCTHS 2014-03-17.pdf)RCTHS 2014-03-17.pdf[ ]240 kB